Produkcja została rozpoczęta w 1991 r., początkowo na wydziale jednej z kopalń KGHM Polska Miedź S.A.. Pełne możliwości produkcyjne zostały osiągnięte po przekształceniu w ZWG S.A.

Zastosowana przez nas unikalna technologia wtrysku mieszanki gumowej do wielkogabarytowych form, pozwala na produkowanie wyrobów jednorodnych, o stałych właściwościach i własnościach fizycznych.

W efekcie oferowane przez nas wyroby gumowe nie rozwarstwiają się, doskonale odwzorowują formę, są kilkakrotnie bardziej trwałe i wielokrotnie lżejsze aniżeli tradycyjne wyroby metalowe.

Głównym celem firmy jest rozwój produktu w kierunku ochrony urządzeń przed zużyciem, hałasem i wibracją.

Nasza oferta obejmuje produkty znajdujące zastosowanie w zakładach górniczych wydobywających rudy, węgiel, surowce mineralne, w przemyśle energetycznym, ceramicznym, cementowym, surowców drogowych, w produkcji silikatów, a także w drogownictwie i kolejnictwie.

Stale poszukujemy nowych pomysłów zastosowania gumy w przemyśle. Ściśle współpracujemy z renomowanymi producentami mieszanek gumowych oraz Akademią Górniczo – Hutniczą w Krakowie.

Nasze możliwości produkcyjne, biuro konstrukcyjne oraz nowocześnie wyposażone laboratorium pozwalają na dostosowanie się do indywidualnych wymagań klientów w krótkim czasie, zarówno pod względem doboru mieszanek gumowych jak i postaci wyrobu.

Nasze urządzenia produkcyjne umożliwiają nam wykonanie elementów gumowych i gumowo-metalowych o maksymalnych wymiarach #600 x 2000 x 2000 mm.